Staff List 2020-21

Name

Title

Room

Tina Searle

Principal

Office

Lindsey Greene

Secretary

Office

Julie Arwood

Office Assistant

Office

Amber Johnson

Grade 5

148

Mandy Sewell

Grade 5

176

 Kendyl Lee

 Grade 5

181

Ashley Morgheim

Grade 5

147

 Heather Young

Grade 5

146

William Howell

Grade 5

153

Cindy Hermes

Grade 5

180

Tracey Burton

Grade 5

179

 Tonja Vessels

Grade 6

206

 Mary Kimmel

Grade 6

 209

Shari Moran

Grade 6

 

 237

Trevor Hostetter

Grade 6

 235

 Elizabeth Bramwell

 Grade 6

238

Anna Johnston

Grade 6

202

Yolanda Delgadillo

Grade 6

 233

 Tyson Young

 Grade 6

 236

Kassidee Brown

Grade 6

 205

Debra Stephenson

P.E./Health

153/300

 Kim Buston

P.E./Health

154/300

Nanci Rollins

Art

212

 Physhaunt Westbrook

Music

161

 Joshua Knudsen

 Band

174

 Mary Johnson

 

Media Specialist

225

Teresa Klatka

Counselor

204

Matthew Hanson

Counselor

178

Marissa Rocheleau

Speech/Language

Pathologist

158

Trina Tardoni

Resource

232

 Gretchen Graham

Resource

242

 Ann Allred

Resource

241

Emily Gomez

Resource

143

Crystal Wells Special Programs 171, 169

Jamie Murray

Gifted & Talented

149

Arieon Neal       Kathryn Waibel

special programs

 173/166

Casey Callahan

Social Worker

177

Devon Taucher

Paraprofessional

 

Jeanneth Gonzalez

Paraprofessional

 

Brinlee McFarlane

Paraprofessional

 

Marcy Coble

Paraprofessional

 

  Tina Newman

Paraprofessional

 

Kristen Schenevar

 Paraprofessional

 

Danni Eikanger

 Paraprofessional

    

Angel Davis

Paraprofessional

 

Rebecca Moreno

Paraprofessional

 

Kim Keslar

Nurse

203

Kendra Scott

Physical Therapist

203

Anjie Garner

Occupational Therapist

203

Coretta Irby

School Psychologist

170

 Clair Shipley

Lead Custodian

 

Terra Halstead

Custodian

 

Virginia Sanchez

Custodian

 

Baker, Clint

SRO

169

 Sheri Debernardi

Food Service Manager

 

Carrie Schaefer

Food Service

 

Atkinson, Willy

Food Service

 

 Kylie Cox

IT